close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
چرا مردم سیگار می‌کشند و چگونه میتوان سیگار را ترک کرد
loading...

مطمئن ترین سایت کسب درامد از اینترنت

چرا؟ چرا این همه مخارج ، دردسر ، وابستگی ،‌ناراحتی شخصی به شکل سرفه، بیخوابی ، تحریکات حلق و حنجره و نظایر آن را برای خود ایجاد می‌کنند؟بیشتر مردم مصرف سیگار را در سنین نوجوانی و به خاطر تقلید از والدین یا سایر افراد سیگاری و یا تقلید از مدلهای سیگاری ، شروع می‌کنند. نوجوانان اغلب به خاطر کسب احترام و پذیرش از طرف گروههای همسالان سیگار می‌کشند. به این ترتیب تیمی از افراد که درنوجوانی سیگار را تجربه کرده‌اند . آن را به عنوان عادت در دوران بزرگسالی نیز ادامه داده‌اند. چرا مردم سیگار می‌کشند و راههای…

چرا مردم سیگار می‌کشند و چگونه میتوان سیگار را ترک کرد

مدیر بازدید : 76 شنبه 28 خرداد 1390 زمان : 5:10 نظرات ()

چرا؟ چرا این همه مخارج ، دردسر ، وابستگی ،‌ناراحتی شخصی به شکل سرفه، بیخوابی ، تحریکات حلق و حنجره و نظایر آن را برای خود ایجاد می‌کنند؟
بیشتر مردم مصرف سیگار را در سنین نوجوانی و به خاطر تقلید از والدین یا سایر افراد سیگاری و یا تقلید از مدلهای سیگاری ، شروع می‌کنند. نوجوانان اغلب به خاطر کسب احترام و پذیرش از طرف گروههای همسالان سیگار می‌کشند. به این ترتیب تیمی از افراد که درنوجوانی سیگار را تجربه کرده‌اند . آن را به عنوان عادت در دوران بزرگسالی نیز ادامه داده‌اند.

چرا مردم سیگار می‌کشند و راههای ترک آن

سال 1492 میلادی وقتی کریستف کلمب و همراهانش ، به منظور رفتن به هندوستان ، سر از خاک آمریکا در آوردند و قدم به سرزمین کوبای امروزی نهادند و دود کردن توتون را در نی‌های استخوانی که به وسیله بومیان انجام می‌گرفت مشاهده کردند هرگز تصور نمی‌کردند که این وسیله رفع خستگی و تفریح ، روزی به صورت بلایی خانمانسوز و فاجعه‌ای بزرگ جوامع بشری سراسر جهان را فرا گیرد
و نه فقط موجب تشنجات روانی و بروز انواع بیماری‌های گوناگون بخصوص سرطان مجاری تنفسی شود. بلکه زیانهای هنگفت مادی را نیز به دنبال داشته باشد. در کشور ما ایران روزانه بیش از 70 میلیون تومان به منظور مصرف سیگار به دور ریخته می‌شود و سالانه حدود 800 میلیون قوطی کبریت صرف روشن کردن مواد دخانی می‌کنند. به نظر برخی از پژوهشگران محدود کردن تولید ممنوع کردن فروش ، ترساندن مردم از خطر سرطان و نظایر این اقدامات به هیچ وجه نه فقط در ترک آن مؤثر نیست بلکه خود موجب ازدیاد اشتیاق معتادین به سیگار می‌گردد. منع فروش و محدود کردن تهیه نیز موجب گران شدن سرسام آور می‌گردد لیکن به هیچ وجه از مصرف آن نخواهد کاست. برای این کار بهتر است برنامه بلند مدتی را تدارک ببینند و این کار را از مدارس و کلاسهای مبارزه با بی‌سوادی و اندرزگاهها و نظایر آن شروع نمایند. بخصوص استعمال دخانیات را در مجامع و محافل و اماکن عمومی ممنوع سازند و به ان رنگ اخلاقی بدهند. نهایت امر این که علاقه و خواست معتادین به دخانیات در ترک اعتیاد و رهایی از این بند بسیار مؤثر بوده و اراده آنان در پیروی از دستورات بسیار ساده و عملی آن ، دخالت کامل خواهد داشت.
چرا مردم سیگار می‌کشند؟
میلیونها انسان در سراسر جهان سیگار می‌کشند، دود آن را تنفس کرده و در ظرف مدت کمی آن را وارد ریه‌های خود می‌کنند همه آنها این کار را همه روزه به دفعات مکرر انجام می‌دهند چرا؟ چرا این همه مخارج ، دردسر ، وابستگی ،‌ناراحتی شخصی به شکل سرفه، بیخوابی ، تحریکات حلق و حنجره و نظایر آن را برای خود ایجاد می‌کنند؟
بیشتر مردم مصرف سیگار را در سنین نوجوانی و به خاطر تقلید از والدین یا سایر افراد سیگاری و یا تقلید از مدلهای سیگاری ، شروع می‌کنند. نوجوانان اغلب به خاطر کسب احترام و پذیرش از طرف گروههای همسالان سیگار می‌کشند. به این ترتیب تیمی از افراد که درنوجوانی سیگار را تجربه کرده‌اند . آن را به عنوان عادت در دوران بزرگسالی نیز ادامه داده‌اند. پس به نظر می‌رسد که در سیگار یک سری عوامل برانگیزاننده وجود داشته که باعث می‌شود علیرغم طعم ناخوشایند سیگار، واکنشهای فیزیولوژیکی مضری که فرد اول بار به هنگام استعمال سیگار و نیکوتین با آن رو به رو می‌شود و دانش گسترش یافته امروزی که می‌گوید استعمال تنباکو علت سرطان و سایر بیماریهای تهدید کننده سلامتی است . مردم به مصرف آن ادامه می‌دهند . طبق نظر انجمن سرطان آمریکا(ACS) انگیزه استعمال سیگار در 6 مقوله قابل ذکر است:
تحریک: برخی افراد می‌گویند، سیگار به آنها کمک می‌کند که صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوند تا بتوانند انرژی جسمی‌شان را سازمان دهند و اغلب بیان می‌کنند که مصرف سیگار باعث بالا رفتن ظرفیت‌هوشی‌شان می‌شود. به دست گرفتن سیگار: بعضی از افراد صرفا از به دست گرفتن سیگار و متعلقات آن همچون فندک لذت می‌برند و به همین دلیل آن را مصرف می‌کنند. آرامش لذت بخش(تمدد اعصاب) : بعضی از سیگاریها اظهار می‌کنند که به خاطر لذت سیگار می‌کشند. مصرف سیگار این افراد را به آرامش و لذت واقعی می‌رساند و غالبا برای تقویت کردن سایر احساسات لذت‌بخش نظیر احساساتی چون چشیدن غذا و نوشیدن نوشابه‌های مختلف آن را استعمال می‌کنند هر چند که مصرف سیگار ، جوانه‌های چشایی را ضعیف می‌کند. کاهش احساسات منفی: حدود یک سوم سیگاری‌ها می‌گویند که سیگار را به خاطر اینکه به آنها کمک می‌کند تا به طور موقتی با استرس ، عصبانیت ، ترس ، اضطراب یا فشار مقابله کنند مصرف می‌کنند. علاقه داشتن (جذابیت): بعضی از مردم به مصرف سیگار علاقه دارند و هیچ توضیح دیگری هم برای توجیه این عادتشان ندارند و علیرغم اثرات تنش‌زایی که ممکن است از مصرف سیگار کسب نمایند، نیاز مکرری به آن پیدا می‌کنند.
عادت: بعضی از سیگاری‌ها فقط به خاطر عادت آن را روشن می‌کنند (می‌کشند). این افراد لذت جسمی یا روانشناختی چندانی از استعمال سیگار بدست نمی‌آورند و اغلب آنها بدون اطلاع از این که آیا واقعا طالب سیگار هستند یا نه، آن را می‌کشند. وجه تمایز افراد سیگاری با افراد غیرسیگاری که باعث گرایش آنها به مصرف سیگار می‌شود را در عامل استعداد بیولوژیکی برای نیکوتین، تنوع شخصیتی ، ویژگی‌های جامعه شناختی و محیطی و نیاز جهت مقابله با استرس عنوان کرده‌اند. در تحلیل‌های نهایی ، استعمال سیگار یا هر نوع عادت شبیه آن که رفتاری تهدید کننده و مضر برای سلامتی است موضوعی شخصی می‌باشد. در مورد مصرف سیگار هم این انتخاب می‌تواند در نهایت انتخابی مهلک باشد و غالبا هم همین‌طور است.
چگونه سیگار را ترک کنیم؟
اگر میل دارید سیگار را ترک کنید ترس از سرطان را نادیده بگیرید، بیماری قلب را فراموش کنید، به هیچ چیز فکر نکنید و به خود هراس راه ندهید به جز یک موضوع که عمیقا می‌خواهید دخانیات را کنار بگذارید. 10 مرحله برای ترک سیگاربسیاری از افراد سیگاری فکر می‌کنند که ترک سیگار برای آنها کاری بسیار مشکل و مانعی برطرف نشدنی می‌باشد. اما بسیاری از افراد واقع بین ترک سیگار را در یک فرآیند مرحله به مرحله و تدریجی امکان‌پذیر می‌دانند. در اینجا چگونگی این فرآیند، انتظاراتی که همراه این فرآیند وجود دارد و برخی فعالیت‌های لازم برای کمک به شما جهت غلبه بر این مشکل ارائه می‌گردد
. 1. در مورد ترک سیگار یا کاهش مصرف آن فکر کنید. با دیگران در مورد کشیدن سیگار صحبت کنید. مشاهده کنید که چگونه افراد غیرسیگاری در برابر افراد سیگاری واکنش نشان می‌دهند. به جنبه‌های منفی کشیدن سیگار بیشتر توجه کنید . سیگار و دود سیگار را در مقابل آینه وقتی که سیگار می‌کشید به دقت نگاه کنید. 2
. اطلاعات بیشتری را درباره ترک سیگار جست‌وجو نمایید. از افرادی که سیگار را ترک کرده‌اند، بپرسید که چگونه آنها توانستند ترک نمایند. به دوستانتان بگویید که جایگزین سالمی را برای سیگار پیشنهاد نمایند. وقتی احسا کردید که دوست دارید سیگار بکشید چند لحظه قبل از روشن کردن سیگار صبر کنید. مواقعی را که میل شما برای کشیدن سیگار زیاد می‌شود ورزش نمایید و به روشهای دیگری که به شما در آن شرایط کمک می‌کند (پاسخ می‌دهد) فکر کنید. به خودتان برای این که آگاهی بیشتری نسبت به الگوهای مصرف سیگارتان (شرایطی که احساس نیاز بیشتری می‌کنید) بدست آورده‌اید پاداش دهید
. 3. مضرات کشیدن سیگار را تعدیل نمایید (برای مثال تغییر مارک سیگار ، قبل از اتمام شدن آن را دور بیندازید). مواقعی را که بیشتر یا کمتر نسبت به روزهای معمول سیگار می‌کشید یادداشت نمایید . سعی کنید با تکنیکهای ویژه‌ای استرس خود را کاهش دهید. فعالیت‌های جدید سالمی را که با کشیدن سیگار ناسازگار هستند اتخاذ نمایید. (برای مثال: شنا کردن و ..) سیگارتان را با مارکی که نیکوتین کمتری دارد تعویض نمایید . خودتان را برای این که خطر مصرف سیگار را کاهش داده‌اید تشویق نمایید.
4. تصمیم بگیرید که ترک کنید (دوره‌زمانی خاصی را در نظر نگیرید).
5. اقدام به ترک در یک محدوده زمانی.
6. از کشیدن سیگار به مدت 24 ساعت خودداری نمایید.
7. هفته اول را همانند افراد غیرسیگاری سپری نمایید.
8. تکنیک‌های فوق‌را به مدت یک ماه انجام دهید . یک برنامه ورزشی منظم را آغاز نمایید. تکنیکهای کاهش استرس را به فعالیتهای هر هفته خود اضافه نمایید.
9. این برنامه را به مدت سه ماه ادامه دهید . فعالیتهای ورزشی را افزایش دهید. به افراد سیگاری به منظور ترک سیگار به صورت داوطلبانه کمک نمایید.
10. این برنامه را به مدت یک سال ادامه دهید

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  آرشیو
  سورپرایز بزرگ ، 6 میلیون بزن تو جیب مبارک
  بهترين،جديدترين،قدرتمندترين، سيستم، درآمد، زايي، در دنياي 

اينترنت،کتاب يک ميليارد دلاري،فوق ارزشمند،دانلود ،رقباي ،طلا ،5000 

تومان،حساب بانکي،230 ميليون تومان،سرمايه گذاري،پشتوانه تبليغاتي،کارت به 

کارت،apple , Tissot , GeneralMotors , HP , NIKEapple , NIKE،هزاران کليک 

تبليغاتي،هرمي ،توضيح سيستم رويايي 5000 تومان اسرار آميز، , بهترين و 

جديدترين و قدرتمندترين سيستم درآمد زايي Leadadvertisers , بهترين و 

جديدترين و قدرتمندترين سيستم درآمد زايي در دنياي اينترنت , بهترين و 

جديدترين , قدرتمندترين سيستم , درآمد زايي , يک روش استثنائي با سود فوق 

العاده , با کارت به کارت شبکه شتاب , Leadadvertisers , کتاب توضيحات 

سيستم , کتاب راهنماي ثبت نام , کتاب تفاوت اين سيستم با شرکت هاي هرمي , 

کتاب پشتيباني و دريافت هدايا , پرسش و پاسخ هاي متداول سيستم , همراه با 

آموزش تصويري ساخت وبلاگ , ساخت وبلاگ با کلي مطلب آماده , نحوه بهينه سازي

 و افزايش آمار وبلاگ , سيستم اينقدر قدرتمنده , 5000 تومان کارت به کارت 

ميکنيد , با خريد يک دامين ثروتمند شويد , عجله كنيد , طلا , لينک هاي , 

کتاب پي دي اف , 100000 محصول با قابليت فروش پستي , بفروش و سودش را بزار 

تو جيب , تبليغات است و جذب مشتري , كسب درآمد از اينترنت , درآمد اينترنتي

 , كسب و كار اينترنتي , تبليغ كردن , تسويه حساب با مشتري , تجهيزات 

فروشگاه ، انبار ، بسته بندي ، هزينه ارسال محصول ، هزينه هاست و کارمند و 

غيره را بديد ، شما قرار نيست اين کارا را انجام بديد و در اصل شما قراره 

فقط سود کنيد و سود کنيد ، , شگفت انگيز , فروشگاه آنلايني با 100،000 

محصول , دامين به ثبت , روش هاي موثر در تبليغات , روش هاي جديد تبليغات , 

پولدار شدن , تحصيلاتي , ثروتمند , مزاياي كسب و كار اينترنتي , اگر امروز 

عضو نشويد ، فردا بيقين افسوس خواهيد خورد , درآمدي , فروشگاه اينترنتي , 

كار اينترنتي , پول درآورم , با روزي دو تا سه ساعت , تمركز , مطمئن , پارك

 دامين تبليغاتي , سايتتان , http://businessplan.rozblog.com/Cat/2 , کسب 

درآمد با 5000 تومان از سايت iranadvertisers , 

http://www.iranadvertisers.com/group.php?id=xiT83012404Kp92 , 

https://www.iranadvertisers.com/group.php?id=xiT83012404Kp92 , Perfect 

Money , پرفکت ماني , کسب درآمد در ايران ادوورز توسط پرفکت ماني , کسب 

درآمد با 5000 تومان در ايران ادورتايرز توسط حساب پرفکت ماني , راهنماي 

عضويت در سايت ايران ادورتايزرز و بانک بين المللي پرفکت ماني , کسب درآمد 

ميليوني در ايران - ثبت شده در ستاد ساماندهي ارشاد , کار در منزل , کسب 

درآمد با 5000 تومان در سايت ايران ادورتايرز ، کار در منزل , بررسي نحوه 

فعاليت سايت iranadvertisers.com , سايت iranadvertisers - راههاي بهتر 

زيستن , با 5000 تومان اسرار آميز ميليونر شويد: کسب درآمد اينترنتي , سايت

 iranadvertisers | بازار ياب پر درامد , جديد ترين راههاي کسب درامد - 

راهنماي سايت iranadvertisers , سامانه کسب درآمد از طريق بازاريابي و 

تبليغات IranAdvertisers , کسب درآمد از اينترنت 100% تضميني - سايت 

iranadvertisers , سوال در مورد سايت iranadvertisers , کسب درآمد بين 

المللي با 5 دلار از سايت iranadvertisers , کسب درآمد از اينترنت با 

سرمايه گذاري - سايت iranadvertisers , آخرين اخبار سايت iranadvertisers ,

 جديدترين سايت کسب درامد ايراني , خلاصه روند کسب درآمد در سايت 

IranAdvertisers , # # کسب درآمد از طريق اينترنت - معرفي سايت 

iranadvertisers.com , نوين ترين سيستم کسب درآمد 100% قانوني و زودبازده 

در ايران , اولين سايت کسب درآمد از طريق شارژ , توضيح طرز کار اين سيستم 

جديد | iranadvertisers , https://www.work4lr.com/?reffer=businessplan , 

قسمتهاي مختلف حسابتان در work4lr , membership , refferals , account , 

سايت work4lr , باايران هيچ مشکلي ندارد , ايجاد حساب ، شارژ حساب وثبت نام

 در سايت کسب درآمد مثل آب خوردن , حساب libertyreserve تان ونام حسابتان ,

 سايت نسيم رايانه ثبت نام , نحوه ي خريد دلار libertyreserve از بهترين 

ومعتبرترين صرافي ايران , آموزش تصويري ايجاد حساب در بانک ليبرتي ريزرو 

libertyreserve , چگونه يک حساب libertyreserve افتتاح کنيم؟ , اين سايت 

سايت تبليغاتي شرکت libertyreserve هست. libertyreserve سومين بانک 

اينترنتي بزرگ , بهترين و جديدترين و قدرتمندترين سيستم درآمد زايي , کسب 

درآمد با 2 دلار در سايت work4lr + کار در منزل ,
  آمار سایت
 • کل مطالب : 1495
 • کل نظرات : 94
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 14
 • بازدید امروز : 71
 • باردید دیروز : 53
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 269
 • بازدید ماه : 1,137
 • بازدید سال : 5,036
 • بازدید کلی : 79,029